Şehrin Gazetesi

Onları İzlerken Gülmekten Karnımıza Ağrılar Giriyor: Dünyanın En Zengin 19 Komedyeni

Bunlar nasıl paralar!

Kaynak: https://wealthygorilla.com/top-20-riches…

19. Matthew Perry

www.instagram.com

Net serveti: 120 milyon dolar

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 18 yaşında yaşayan Matthew Perry’yi “Friends” dizisindeki Chandler rolünden tanıyoruz. Kendisi Amerikalı bir komedyen ve oyuncu.

18. Ricky Gervais

Net serveti: 140 milyon dolar

Ricky Gervais, servetinin büyük bir kısmını popüler komedi dizisi “The Office”in yaratıcısı olarak kazanmış bir İngiliz aktör, komedyen, film yapımcısı ve yazardır. Gervais’in stant-up şovları ve “After Life” isimli dizisi de izleyicilerin beğenisini topluyor.

17. Bill Murray

www.instagram.com

Net serveti: 180 milyon dolar

Murray, ilk olarak NBC’nin “Saturday Night Live” programıyla dikkatleri üzerine çekti. Sonrasında onu “Hayalet Avcıları”, “Bugün Aslında Dündü” ve “Büyük Şamata” gibi efsane filmlerde de gördük.

16. Steve Harvey

www.instagram.com

Net serveti: 200 milyon dolar

Steve Harvey Amerikalı bir yazar, oyuncu ve komedyendir. En çok “The Steve Harvey Show” isimli komedi dizisindeki rolüyle tanınıyor.

15. Ray Romano

www.instagram.com

Net serveti: 200 milyon dolar

Ray Romano, en çok “Everybody Loves Raymond” adlı televizyon programıyla tanınan Amerikalı bir aktör ve komedyendir. Ayrıca Romano “Buz Devri” serisinin ana karakterlerinden biri olan Mamut Manny’yi seslendirmiştir.

14. Kevin Hart

www.instagram.com

Net serveti: 200 milyon dolar

Kevin Hart Amerikalı bir komedyen ve oyuncudur. Hart, 21. yüzyılın “Komedi Kralı” olarak anılmaktadır. Ününü “I’m a Grown Little Man’ ve “Seriously Funny” yapımlarıyla kazanmıştır.

13. Dan Aykroyd

www.instagram.com

Net serveti: 200 milyon dolar

Dan Aykroyd, kariyeri boyunca bir komedyen ve ödüllü bir oyuncu olarak tanınmıştır. “Saturday Night Live” programıyla ünü daha da artan Aykroyd’un rol aldığı en ünlü filmler arasında “Hayalet Avcıları” ve “Kız Arkadaşım” yer alıyor.

12. Seth MacFarlane

www.instagram.com

Net serveti: 300 milyon dolar

Seth MacFarlane, Amerikalı seslendirme sanatçısı, komedyen ve karikatüristtir. MacFarlane, çok uzun zamandır yayınlanan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan “The Family Guy” isimli animasyon dizisinin yaratıcısı olarak biliniyor. Bu dizi ona birçok ödül de kazandırmıştır.

11. Larry David

www.instagram.com

Net serveti: 400 milyon dolar

Larry David, Amerikalı bir yazar, oyuncu, yapımcı ve komedyendir. Dünyanın en zengin 11. komedyeni olan David, ana karakter Jerry Seinfeld ile birlikte yarattığı “Seinfeld” dizisinin baş yazarı ve baş yapımcısıdır.

10. David Letterman

www.instagram.com

Net serveti: 400 milyon dolar
David Letterman, Amerikalı bir televizyon sunucusu, komedyen, yazar ve yapımcıdır. Letterman, 33 yıllık uzun bir kariyer boyunca çeşitli  talk showlara ev sahipliği yapmıştır.

9. Bill Cosby

www.instagram.com

Net serveti: 400 milyon dolar

Bill Cosby, Amerikalı yazar, komedyen ve aktördür. Kendisi “Cosby Kids”, “The Cosby Show” ve “The Bill Cosby Show” yapımlarıyla tanınıyor. Filmlerdeki ve televizyon programlarındaki inanılmaz performansları sayesinde birçok ödül kazanmıştır.

8. Adam Sandler

Net serveti: 420 milyon dolar

Adam Sandler, Amerikalı bir aktör, komedyen, senarist ve film yapımcısı. Kendisinin filmleri ülkemizde de oldukça popüler. En çok bilinen filmlerinden birkaçı ise şu şekilde: “Jack ve Jill”, “Uncut Gems”, “50 İlk Öpücük”, “Click”.

7. Byron Allen

twitter.com

Net serveti: 450 milyon dolar
Byron Allen, Amerikalı bir komedyen, televizyon yapımcısı ve bir televizyon yapım şirketi olan Entertainment Studios’un kurucusu, sahibi ve CEO’sudur.

6. Jay Leno

twitter.com

Net serveti: 450 milyon dolar

Jay Leno, dünyanın en popüler yıldızlarıyla çalışmış bir televizyon programı sunucusu ve komedyendir. En çok 4 milyondan fazla seyircisi olan “The Tonight Show with Jay Leno” programının sunucusu olmasıyla ünlüdür.

5. Ellen DeGeneres

www.instagram.com

Net serveti: 500 milyon dolar

Ellen DeGeneres, Amerikalı komedyen, televizyon sunucusu, oyuncu ve yazardır. Ellen, “The Ellen Show” programıyla tanınmaktadır ve en ünlü komedyenlerden biridir.

4. Trey Parker

www.instagram.com

Net serveti: 600 milyon dolar

Trey Parker, Amerikalı bir komedyen, ses sanatçısı, yönetmen ve yapımcıdır. En iyi arkadaşı Matt Stone ile birlikte “Sout Park” isimli ünlü animasyon dizisini yaratmıştır. Parker, çalışmalarıyla dört Emmy Ödülü ve bir Grammy Ödülü kazanmıştır.

3. Matt Groening

www.instagram.com

Net serveti: 600 milyon dolar
Matt Groening, dünya çapında popüler olan “The Simpsons” dizisini yaratan kişidir.

2. Matt Stone

twitter.com

Net serveti: 700 milyon dolar

Matt Stone, Terry Parker’la birlikte “South Park” dizisini yaratan Amerikalı bir ses sanatçısı ve komedyendir.

1. Jerry Seinfield

www.instagram.com

Net serveti: 950 milyon dolar

Seinfeld, Larry David ile birlikte ilk bölümünden itibaren büyük başarı kazanan “Seinfeld” isimli televizyon dizisini yaratmıştır. O zamandan beri “Frankie on Benson” ve “The Tonight Show” gibi birçok ünlü yapımda rol alan 634 yaşındaki Seinfeld dünyanın en zengin komedyenidir.

Bonus: Cem Yılmaz

www.instagram.com

Net serveti: 20 milyon dolar

Cem Yılmaz’ı tanımayanımız yoktur herhalde. Kendisi ülkemizin en ünlü komedyenlerinden. Kendisinin tüm işleri büyük beğeni topluyor. “G.O.R.A”, “A.R.O.G” ve “Yahşi Batı” gibi filmlerinin yanında yaptığı stant-up şovlar da oldukça popüler.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Rinoplasti (burun estetiği) hakkında merak edilenler

RİNOPLASTİ HANGİ YAŞTA YAPILABİLİR? Sadece estetik amaçlı düşünüldüğünde, tıp literatüründe 16-18 yaşından itibaren rinoplasti yapılabileceği ...

15 Ünlü ve Kardeş Gibi Görünen Çocukları

15 Ünlü ve Kardeş Gibi Görünen Çocukları... Bu listeye başka hangi ünlüleri eklersiniz? 1. Kim Zolciak-Biermann kızları Ariana Biermann ve ...

DAVID BECKHAM MAKYAJ SANATÇISI OLDU

Kızı Harper Seven’ı makyaj sanatçısı olarak belirleyen Victoria Beckham, şimdi ise eşi David Beckham’ı seçti! Instagram hikayeleri üzerinden bir ...

Erdoğan’dan Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalar: Esnafa Destek Paketinde Neler Var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sona eren Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamlarda bulundu. Erdoğan "Ramazan ayı boyunca uyguladığımız ...

‘SPRING BLOOM’ SHOPPING&INFLUENCER EVENTS’A YOĞUN İLGİ

Brand Invest ev sahipliğinde Klass Magazin basın sponsorluğunda 26-27 Nisan tarihlerinde Check Inn Hotel’de ‘SPRING BLOOM’ SHOPPING&INFLUENCER EVENTS gerçekleştirildi. İstanbul ve Ankaralılar tarafından yakından...