Şehrin Gazetesi

Kimi Zaman Bir Tarih Dersi Niteliğindeki Assassin’s Creed Serisinde Karşımıza Çıkan 13 Tarihi Kişilik

Oyun dünyasının en popüler serilerinden olan Assassin’s Creed her oyununda bizleri farklı bir zaman dilimine ve olaylar bütününe götürüyor. Kimi zaman tarihin dönüm noktalarına tanıklık ettiğimiz Assassin’s Creed serisinde karşımıza çıkan bazı tarihi karakterleri derledik.

1. Leonarda da Vinci – Assassin’s Creed II

Serinin ikinci oyununda karşılaştığımız ve bize büyük yardımları dokunan genç Leonarda da Vinci’nin parlak zekası maceramız boyunca pek çok problemin üstesinden gelmemize olanak tanıyordu.

2. Niccolò Machiavelli – Assassin’s Creed: Brotherhood

Floransalı ünlü düşünür, şair ve devlet adamı Machiavelli macerası boyunca karakterimiz Ezio’nun karşılaştığı ünlü tarihi kişiliklerden.

3. Socrates – Assassin’s Creed: Odyssey

Bizleri alıp antik Yunanistan’ın harika atmosferine götüren Odyssey’de ünlü tarihi ve bazen de mitolojik kişilikler ile karşılaşmamamız düşünülemezdi elbette. İşte ünlü filozof Socrates de onlardan yalnızca biri.

4. Kraliçe Victoria – Assassin’s Creed: Syndicate

O bir devre adını vermiş olan tarihin gördüğü en güçlü kadınlardan biri. Dönemin İngiltere kraliçesi seri içerisinde karşımıza çıkan belki de en enteresan ve unutulmaz karakterlerdendi.

5. Charles Dickens – Assassin’s Creed: Syndicate

Victoria döneminin en ünlü yazarlarından olan Charles John Huffam Dickens olmadan Victoria döneminde geçen bir Assassin’s Creed oyunu elbette düşünülemezdi.

6. Karl Marx – Assassin’s Creed: Syndicate

Fikirleri ile tüm dünyayı etkilemiş olan ünlü Alman filozof Karl Marx, Londra’nın puslu ve kasvetli sokaklarında karşımıza çıkan tanıdık yüzlerdendi.

7. Charles Darwin – Assassin’s Creed: Syndicate

Assassin’s Creed: Syndicate serinin tarihi karakterler açısından belki de en zengin oyunlarının başında geliyor. En çok evrim teorisi ile tanıdığımız  İngiliz biyolog ve doğa tarihçisi Charles Darwin de oyunda karşımıza çıkan tarihi şahsiyetlerden.

8. Julius Caesar – Assassin’s Creed: Origins

Kardeşliğin doğuşuna tanıklık ettiğimiz ve bizleri eski Mısır’a götüren oyunda tarihin gördüğü en ünlü komutanlardan olan Julius Caesar da karşımıza çıkıyor.

9. Cleopatra – Assassin’s Creed: Origins

Julius Caesar olur da Cleopatra olmaz mı hiç? Mısır’ın güzelliği dillere destan kraliçesi Cleopatra da oyunun kilit karakterlerinden biri olarak hikayesinde Bayek’in karşılaştığı isimlerden.

10. Napoleon Bonaparte – Assassin’s Creed: Unity

Konu Fransız Devrimi olur da Napoleon olmadan olur mu hiç? Tarihin en ünlü komutanlarından olan Napoleon Bonaparte da serinin konuk ettiği önemli tarihi kişilikler arasında.

11. Kanuni Sultan Süleyman – Assassin’s Creed: Revelations

Serinin ağırlıklı olarak İstanbul’da geçen oyununda karşımıza çok tanıdık bir tarihi figür çıkıyor. Henüz genç bir şehzade olarak karşılaştığımız Sultan Süleyman’ı özellikle Türk oyuncuların kolay unutacağını sanmıyoruz.

12. Blackbeard – Assassins Creed IV: Black Flag

Bir korsan olarak açık denizlere yelken açtığımız Black Flag’de ana karakterimiz Edward Kenway’in yolu korsanların en ünlüsü Blackbeard ile de kesişiyordu.

13. Benjamin Franklin – Assassin’s Creed: Rogue

Amerika’nın kurucularından olan Benjamin Franklin oyunun neredeyse kaotik olarak tanımlayabileceğimiz atmosferi içerisinde karşılaşınca yüzümüzde gülümseme bırakan bir karakterdi.

İlginizi Çekebilir

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Onları İzlerken Gülmekten Karnımıza Ağrılar Giriyor: Dünyanın En Zengin 19 Komedyeni

Bunlar nasıl paralar! Kaynak: https://wealthygorilla.com/top-20-riches...19. Matthew Perry www.instagram.comNet serveti: 120 milyon dolar İlk ...

Sonunda O Oyuncu da İkna Edildi! Leyla ile Mecnun’un Ne Zaman Başlayacağı Nihayet Belli Oldu

Leyla kim olacak acaba? Leyla ile Mecnun’u aranızda bilmeyen yoktur. Birçoğumuz diziyi yayınlandığı dönemde keyifle izliyor ve büyük bir ...

13 Adımda Yıllar Geçtikçe Daha da Güzelleşen Burçin Terzioğlu’nun Hayran Bıraktıran Stilini Analiz Ediyoruz

Yer aldığı her yapımda adından söz ettiren, yıllara meydan okuyan güzelliğiyle Burçin Terzioğlu, Türkiye tarafından çok seviliyor. Her geçen gün ...

Uzm. Dyt. Elif Melek Avcı Dursun

5. Yıla Özel KutlamaUzman Diyetisyen Elif Melek Avcı Dursun Kliniğinin beşinci yılını "Dünya Diyetema ile Hafifliyor " adlı Gala'da kutladı. Uzman konukların konuşmacı olarak...

Filiz Karslıoğlu

Sevgililer Günü’nde Güzellik ve Astrolojiyi Buluşturan Davet Filiz Karslıoğlu Cilt Atölyesi tarafından düzenlenen 14 Şubat Sevgililer Günü davetinde Astroloji ve Güzellik biraraya geliyor.Ünlü Astrolog Hande...