Şehrin Gazetesi

Çekim Setinde Büyük Kazalar Yaşanan 15 Ünlü Yabancı Film

Severek izlediğimiz bazı filmlerin çekimleri esnasında setlerde çok talihsiz kazalar meydana gelmiş. Hangi filmin setinde ne olmuş birlikte öğrenelim…

Kaynak

1. Sylvester Stallone Rocky 4’ün çekimlerinde, Dolph Lundgren’den kendisine gerçekten vurmasını istemiş. Dolph’da vurmuş. Sonuç; Sylvester 9 gün boyunca yoğun bakım servisinde yatmış…

2. Whiplash setinde, Miles Teller, J.K Simmons’a doğru hızlıca koşarak onu yere düşürmüş. Simmons’ın yere düşmesiyle birkaç kaburgası kırılmış.

3. Casuslara Karşı setinde, Frank Sinatra’nın geçirdiği kaza sonucu el bileği kırılmış ve bu oyuncunun bileğinde kalıcı bir hasara sebep olarak işlevini yitirmesine neden olmuş.

4. Orson Welles, Citizen Kane setinde 10 metre yüksekten düşerek ayak bileğini kırmış. Haftalarca tekerlekli sandalye kullanmış.

5. Dublör Mclean Stuntman, Hangover Part II çekimleri sırasında bir sahnede kafasını aracın camından çıkardığı esnada kendisine başka bir araç çarpmış. Kaza beyninde ciddi hasara neden olmuş.

6. Süper Mario Kardeşler çekimlerinde, oyuncular sürekli bir şeylerden şikayet ederek, senaryo okumasını bile yapmayıp son derece alkollü şekilde çekimleri gerçekleştiriyorlarmış. E tabi durum böyle olunca kaza kaçınılmaz; John Leguizamo alkolün etkisiyle bir kamyonu devirerek Bob Hoskins’in elini kırmasına neden olmuş.

7. Jan Fedder isimli aktör, Das Boot çekimleri sırasında denizaltının korkuluklarından kayarak düşmüş ve kaburgalarını kırmış.

8. Sylvester Stallone Zafere Kaçış filminin setinde, dünyaca ünlü futbolcu Pele’nin penaltı atışını kurtarmak isterken gelen topun şiddetiyle 2 parmağını kırmış.

9. Daniel Radcliffe’in Harry Potter filmlerinde dublörlüğünü yapan David Holmes, sırt üstü düşerek boynunu sakatladı. Bu sakatlık kendisini kalıcı olarak felç bıraktı.

10. Ip Man 3 çekimleri sırasında, Donnie Yen’in Mike Tyson’ın eline dirseğiyle vurması sonucu Tyson’ın parmağı kırılmış. Ancak Tyson bunu profesyonelce karşılayarak çekimler bitene kadar dile getirmemiş.

11. 1981 yapımı Roar filmi çekilirken, filmde kullanılan aslanlar 70 kişinin ciddi anlamda yaralanmasına sebep olmuş. Aslanların pençesinin hedefi olan Melanie Griffith’e 100’den fazla dikiş atılmış ve birçok ameliyat geçirmiş.

12. A Clockwork Orange filminde, Malcom McDowell’ın yüzüne taktığı aparat gözündeki korneanın çizilmesine sebep olarak kendisine bir süreliğine görme yetisini kaybettirmiş.

13. Mark Joseph Connolly isimli dublör, Görevimiz Tehlike 2 çekimlerinde motosikletin havada uçtuğu sahnede yere düşmüş. Ağır yaralanan dublörün kariyeri sona ermiş. Yapımcıya karşı açtığı davayı ise, kanserden ölmeden birkaç gün öncesinde kazandığını öğrenmiş…

14. Midnight Rider filminin çekim ekibi bir tren yoluna izinsiz girerek orada sahne çekerken, trenin Sarah Jones isimli kameramana çarpması ve üzerinden geçmesi genç kadının hayatına mâl olmuş.

15. Resident Evil: Son Bölüm’ün çekimlerindeyse dublör Olivia Jackson, oynamaması gereken bir motosiklet sahnesinde oynatılmış. Motosikletle kaza yapan Olivia Jackson bir kolunu kaybetmiş.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Yaptıkları Kötü Makyajlarla Çokça Eleştirilip Magazin Basının Diline Düşen Ünlüler

Bunu kendinize neden yaptınız? Makyaj şüphesiz kadınların vazgeçilmezi.Bakımlı görünmek ve özgüvenli hissetmek için başvurduğumuz yollardan biri ...

Osmanlı Dönemi Günlük Yaşamından Feyzalınması Gereken 15 Âdet

Bu ince düşünceleri çoktan kaybettik. Kaynak: http://ottoman-empire.tumblr.com/post/10...1. Şehrin kuruluşu Osmanlı'da şehirler kurulurken ...

La Casa De Papel’in 5. Sezonunun Ne Zaman Yayınlanacağı Belli Oldu

Netflix'in popüler dizisi La Casa de Papel'in yeni sezonunun ne zaman yayınlanacağı belli oldu. Netflix'ten yayınlanan bir video ile 5 ...

Hafta Boyunca Yaptıkları Sıcak Paylaşımlarla Ülke Genelinde Havaların Isınmasına Sebep Olan Ünlüler ????

Bana bir şeyler oluyor! 1. Danla Bilic: www.instagram.com2. Didem Soydan: www.instagram.com3. Kylie Jenner: www.instagram.com4. www ...

Bugün de Gıybete Doyduk! 24 Mayıs’ta Magazin Dünyasında Öne Çıkan Olaylar

Yine olaylaaaar, olaylaaaar... 1. Sedat Peker'in son videosundaki oteli keşfettik! 2. Dansı yüzünden eleştirilen Hande Sarıoğlu'ndan yeni bir ...