Başarılı bir şekilde nasıl kilo verebilirsiniz ?

Burada başarılı bir şekilde kilo vermenize ve devam etmek için yardımcı olacak etkili stratejiler bulacaksınız.

Elinizde yüzlerce farklı diyet, her türden antrenman programı, sizi takip etmeye hazır gıda ve fitness sektöründeki profesyoneller var ama içinizde hiçbir şey sizi başlamaya itmiyor. Ne bir diyet ne de bir antrenman programını başarıyla sürdürmek ve bunun senin için imkansız olduğunu düşündüğün için havlu atmaya mı karar veriyorsun? Cesaretinizi kaybetmeyin, okumaya devam edin ve gereksiz kiloyu azaltmak için neler yapacağınızı öğreneceksiniz.

Çoğu zaman, insanlar yol boyunca başlamak veya kaybetmek için gerekli motivasyona sahip değildir. Tüm davranışlar gibi, motivasyon da onu artırmak için üzerinde çalışılabilecek bir şeydir. Motivasyon, bizi belirli eylemlere ve hedeflere ulaşmak için çaba göstermeye iten şeydir.

İşte kilo verme motivasyonunu bulmanıza yardımcı olacak 7 sağlıklı alışkanlık .

Neden kilo vermek istiyorsun

Neden kilo vermek istediğinizi anlamaya çalışın . Kilo vermek ve zindeliği yeniden kazanmak istemenizin nedenlerini anlamak ve net bir şekilde tanımlamak önemlidir. Bir parça kağıt alın ve bu yola neden başlamak istediğinizi açıkça yazın. Pek çok insan sağlık sorunları, daha iyi görünmek, geçen zamana karşı koymak, özsaygılarını geliştirmek, fazla kilo ve hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle artık yapamadığınız şeyleri yapmaya geri dönmek için bir kilo verme programı başlatın, yeni bir aşk için, kendin için vb.

Gerçek ve uzun vadeli hedefler

Kilo kaybı için gerçek, uzun vadeli hedefler belirleyin . Baştan, elde etmek istediğiniz ideal kiloyu ve kaybedeceğiniz kilo yüzdesini zihninizde düzenlerseniz, daha az kırılmış hissedeceksiniz. Nihai hedefinize ulaşana kadar yaklaşık 60 gün içinde %5 kilo vermeyi hedefleyin . Örneğin, 80 kg ağırlığındaysanız, en az 60 gün içinde 4 kg’a (80: 100 x 5 = 76 kg) eşit %5’lik bir vücut ağırlığı kaybı hedefleyin, eğer 60 gün içinde daha fazlasını kaybedebilirseniz. gün, çok daha iyi, ama önemli olan en az %5’e (80-76 = 4 Kg) ulaşmaktır.

Kilo vermenizi sağlayacak hareketler

Hedeflere ek olarak , sonuca ulaşmak için yapmayı düşündüğünüz eylemleri belirleyin. Diyetin ötesinde somut eylemlere bir örnek, haftada 3/4 kez en az 45/60 dakika yapılacak fiziksel egzersiz ile verilmektedir. Diyet ve spora birlikte başlamanız zorsa ilk 30 gün sadece günlük adımlara odaklanın. Bileğinize takmak için kendinize bir adımsayar veya akıllı saat takın ve kendinize günde 10 bin adım hedefi koyun. Akşam varırsanız ve hedefe ulaşmadıysanız, evde dolaşın ya da televizyon seyrederek dolaşın, köpeği gezdirin, herhangi bir şey yapın ama 10.000 adım hedefine ulaşmadan yatmayın, olmazsa olmaz. kaçırılan gollerin günlüğüne yazılacak bir yenilgi.

30 gün geçtikten sonra fiziksel aktiviteyi ciddiye alın,orta tempoda 30 dakikalık basit bir yürüyüşle başlayın. Bunu haftada en az 3 kez yapın. Yalnız ya da şirkette yürümeyi taahhüt edin, farketmez, eylemlerinizi somutlaştırmalı ve haftada 90 dakika tempolu yürümelisiniz. 3 gün boyunca 30 dakikaya yayılmış haftada 90 dakika gerçekten bir hiçim. Hiçbir şey ve hiç kimse bu eyleminizi yapmanıza engel olmamalıdır. Daha erken kalkın, işte öğle yemeği molanızı kesin, aileyi akşam yemeğine koyun ve sonra 30 dakika boyunca mahallenizde dolaşın, bunu yapmanın bir yolunu bulun. Km’yi değil, gidiş-dönüş arasındaki toplam süreyi 30 dakika sayın. Dakikalar ve günler ekleyebildiğiniz zaman, ancak haftada 3 kez 30 dakikalık hedefinizi asla kaçırmayın.

60 gün sonra yürüyüş programınıza 30/60 dakika egzersiz ekleyin. Yürümeyi 2 güne düşürün ve vücudunuzdaki kasları güçlendirmek ve tonlamak için egzersiz yapmak için zamanınız varsa 1 gün hatta 2 gün ayırın. Spor salonuna kaydolun, çevrimiçi bir kursa katılın, bir antrenör veya kişisel antrenör ile iletişime geçin. Daha önce hiç fitness egzersizleri yapmadıysanız, doğaçlama yapmayın, kendinizi sektördeki bir profesyonele emanet edin. Egzersiz rutininizi oluşturun. İdeal olanı 2 gün yürüyüş ve 2 gün egzersizdir, ancak esnek kalın ve zaman zaman haftanızı olabildiğince iyi yönetin, önemli olan 3 günlük antrenmanı sabit tutmaktır.Bu nedenle, nasıl hissettiğinize bağlı olarak, çeşitli haftalar boyunca şunları yapabilirsiniz: 2 gün yürüyüş ve 1 egzersiz; 2 egzersiz ve 1 yürüyüş için; 3’ü yürüyüş ve 1’i egzersiz için; 2 yürüyüş ve 2 egzersiz için. Belki bütün hafta yağmur yağar, ya da çeşitli nedenlerle yürüyüşe çıkamazsınız, 3 gün egzersiz yapın.  

Kilo kaybı : program

Bağlı kalabileceğiniz bir kilo verme planı bulun ve uzun vadede takip edilmesi imkansız olan planlardan kaçının , çünkü bunlar çok katı veya yemek hazırlamaya ayıracak zamanın olmaması veya sürdürülemez vardiyalar ve çalışma saatleri nedeniyle yapılması zor. aşırı zorlu yemek planları ile yönetmek. Kilo vermek için kalori alımınızı azaltmanız gerekir, ancak bunu akıllıca ve doğru bir şekilde yapmanız gerekir.

Anlamsız veya mantıksız, etkili veya katı diyetler yapmak ya da o anın modasına göre diyetler yapmak işe yaramaz. Bunun yerine, kişiselleştirilmiş bir yemek planı içeren bir diyet oluşturmayı düşünün. Bir gıda uzmanıyla görüşün, sizi 360 derece insan olarak dikkate alan bir diyet oluşturun. Profesyonellere ne yemekten hoşlandığınızı, saatlerinizin ne olduğunu, yaşam tarzınıza ve işinize bağlı olarak kalori harcaması açısından tipik bir gününüzü, yemek hazırlamak için mutfakta vakit geçirmeyi sevip sevmediğinizi açıklayın. Kilo vermek için alınan kalorileri azaltmak gerektiğini akılda tutarak, porsiyonları ve en kalorili yiyecekleri azaltma fikrini şimdiden düşünün, gıda uzmanının çalışmasında üzerinize düşeni yapın vebirlikte size her gün acı çekmeden diyet yapma arzusu veren bir yemek planı oluşturmaya çalışın .

Günlerce makarna, pizza veya çikolatadan vazgeçmenin üzücü ve sinir bozucu olduğunu düşünmeyin, ancak bu yiyecekleri daha sağlıklı olanlarla değiştirin. Bunun sizi daha iyi, sağlıklı hissetmenize ve hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacağına odaklanın. Haftada en az bir kez yemeyi, damak zevkinizin sevdiği bonus yiyecekleri diyetinize dahil etmeyi isteyin.

Başarılarınızı (ve başarısızlıklarınızı ) yazın

Başarılarınızı ve başarısızlıklarınızı bir kağıda veya dijital günlüğe yazın. Hepsini bir yere yazın ve kendinizi uyarabilecek, sınır dışı edebilecek veya ödüllendirebilecek bir yargıç olmaya çalışın. Hedeflere ulaşma sürecinde sarı ve kırmızı kartlar da olacaktır, ancak önemli olan taahhütlerden, eylemlerden ve fedakarlıklardan sonra zafer ve hedeflere ulaşılmasıdır. Her gün yediğiniz her şeyi günlüğünüze yazın, bu sizi gıda yoluyla vücudunuza koyduğunuz her şeyin daha sorumlu ve farkında olmanızı sağlayacaktır. Bir akıllı saat ile antrenmanlarınızı ve günün aktif ve aktif olmayan anlarını takip edin. Adımlarınızı, aktivite sürenizi ve antrenman sürenizi takip edin, fiziksel antrenman programınızı ve ilerlemenizi daha iyi yönetmenize olanak tanır.

Hedeflerinize daha iyi odaklanmak ve doğrulamak için her hafta kendinizi tartın . Kilonuzu günlüğe yazın ve bir hafta sonra kilonuz aynı kalırsa bir trajedi yapmayın, hedeflerinize odaklanın ve sonuçlar gelecektir. Arada bir doğum gününe gitmeniz veya arkadaşlarınızla bir akşam yemeği yemeniz gerekiyorsa, boş gününüzün bonusunu oynayın, çok katı olmayın ve kendinize biraz mola verin, abartmadan, önemli olan şey bu hale gelmemesi. Bir alışkanlık. Bir hafta boyunca masada daha fazla kendinizi şımartmanız gerektiğinde, antrenman haftanıza daha fazla egzersiz ekleyin. Günlüğe ruh halinizi de işaretleyin, yemek yiyemiyorsanız ve antrenman seansını atlarsanız neden olduğunu yazın, eylemlerinizde hazır kalmanıza yardımcı olacaktır.   

daha uzun uyu

İyi uyumak kilo kaybını artırmaya yardımcı olabilir . Gün içinde daha az ve kötü uyuyanlar, şekerden zengin ve kalorisi yüksek yiyeceklere daha fazla ihtiyaç duyarlar. Az uyku açlığı ve aşermeyi artırır. İyi uyuyamıyorsanız, yatak değiştirmeyi deneyin, yoga ve meditasyon egzersizleri yapın, olumsuz düşüncelerden kurtulun, uykunuzu iyileştirmek için dinginlik bulmaya çalışın.  

Başarılarınızı kutlayın

Diyet yapmak ve egzersiz yapmak bazı yönlerden zor olabilir, bu yüzden kendinizi motive etmek için tüm başarılarınızı kutlayın. Uygun ödülleri seçin. Örneğin haftada 4 gün antrenman yapma hedefine ulaştıysan ya da kendin için belirlediğin kiloyu belli bir süre içinde kaybettiysen kendini bir masaj, arkadaşlarla bir akşam, bir kitap, bir spa ile ödüllendir. program, t-shirt, şehir dışına bir gezi vs..


“Neye inandığınız değil, bu inancı eyleme dönüştürmek için nasıl inandığınız ve nasıl davrandığınız önemlidir.” Yutang Lin


Hepimizin, kendimizin en iyi versiyonu olmamızı sağlayacak motivasyonu bulma şansımız var. Meşgul ol ve şimdi başla. Motivasyonunuzun anahtarı sizsiniz; Düşünceleriniz, hedefleriniz ve eylemleriniz kilo vermedeki başarınızı veya başarısızlığınızı belirleyecektir. 

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Gıybet Kazanı Haftanın En Çok Konuşulan Dedikodularıyla Yine Ortalığı Kasıp Kavuruyor! ????

Shakira kemerlerinizi bağlayın, sizi gıybet yolculuğuna çıkarıyoruz!  1. Demet Akalın ile Seda Sayan'ın arasında geçen tartışmayla Gıybet ...

Ani Bir Kararla Hayvan Sahiplenmeden Önce Kendinize Sormanız Gereken 13 Soru

Önümüz yaz ve insanlar bu yıl her zamankinden daha çok yazlık evlerinde vakit geçirecek. Maalesef bu dönemlerde ani bir kararla hayvan ...

Plajların İlginç Son Trendi: Bikini Üstü Yerine Tişört veya Bluz Giyme Akımı Yayılıyor

Şimdi herkeste görmeye başlarız kesin. Kardashian ailesi, her yaz olduğu gibi bu yaz da plaj modasının öne çıkan trendlerini belirlemeye devam ...

Tarihte Kısa Bir Yolculuk: Daha Önce Muhtemelen Görmediğiniz 20 Fotoğraf

Fotoğraflar iyi ki var... 1. Fransa kola ile tanışıyor, 1950. 2. Salvador Dali evcil hayvanı olan karınca yiyeni dolaştırırken, 1969. 3 ...

Derya Eryılmaz

Esra Er gerçekleştirdiği röportaj ile DERYA ERYILMAZ : ”YAŞAM AKIŞINIZI BİOENERJİNİZLE YÖNETİN”. Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?1982 Ankara doğumluyum. Sosyolog ve Aile Danışmanıyım. Kişisel gelişim dersleri...